Arsian Textil
+380 (97) 361-26-20+380 (67) 708-99-20
Що таке гардини і для чого вони потрібні

Що таке гардини і для чого вони потрібні

З питанням, що таке гардини, і навіщо вони потрібні, часто зустрічаються ті, хто вирішили оформити інтер'єр своєї квартири, прикрасити вікна, і задумалися над дизайном. Багато хто помилково вважає, що це ті ж самі штори, а деякі навіть плутають їх з аксесуарами для вікон.

Насправді ж завіса - це елементарний прозорий або напівпрозорий тюль, дослівно перекладається з голландської, як легка завіска. Використовується як самостійний декор, так і в якості фону для основних штор. Лише деякі стилі в інтер'єрі можуть похвалитися самодостатністю і завершеністю, більшість приміщень припускають драпірування вікон.

Крім декоративної функції, гардини виконують роль захисту від пилу і прямих сонячних променів, від яких згодом може вигоріти меблі.
Як вішати гардини?

Залежно від виду кріплення, завіса може бути на тесьмі або з люверсами. Перший варіант більш поширений, так як дозволяє закріпити полотно практично на будь-якому карнизі. Гардіна з кільцями більш зручна, так як виглядає відмінно навіть без використання ламбрекену, проте для її закріплення карниз повинен бути тільки круглим.

Для вікна, поєднаного з балконними дверима, зручним вважається варіант двухполотенних гардин, які в будь-який час можна швидко розсунути і відкрити двері.
З якої тканини шиють гардини?

Вибираючи тканину для пошиття гардин, слід пам'ятати про те, що матеріал потрібно брати з запасом, так як полотно має акуратно збиратися в гарні великі складки, а не висіти плоскою і одноманітною стіною.

Однією з важливих характеристик гардини є її здатність добре пропускати повітря, а також практичність. Фіранки необхідно прати мінімум 3-4 рази в рік, інакше в них накопичується багато пилу, яка може викликати алергічні реакції.

Якщо основна функція гардин - підкреслити красиві штори, вони можуть виглядати досить скромно, без будь-яких надмірностей, зшитими з таких прозорих матеріалів, як органза, вуаль. Органза має властивість падати красивими великими складками, що створюють ефект простору і об'єму. Вуаль більш пластична.

Однак можна цілком обійтися і без штор, тоді гардини слід купувати або шити з непрозорої тканини, наприклад, з батисту або ніжного шифону. Найщільніший, але разом з тим, досить повітряний матеріал - креп-шифон. Полотно може бути прикрашене ручною вишивкою, тоді тюль виглядає ще гарніше, особливо в класичних і романтичних інтер'єрах.

Яким повинен бути малюнок на гардинах? Тут багато що залежить не тільки від особистих смаків та уподобань господарів, але і від стилю інтер'єру, а також від розмірів приміщення. Великі малюнки та орнаменти ідеально виглядають у великих просторих кімнатах. Якщо ж приміщення обмежена в просторі, слід вибирати однотонні полотна, або ж гардини з дрібним малюнком. Не варто забувати і про класичні правила інтер'єрного дизайну: горизонтальні смуги візуально розширюють вікно, а вертикальні роблять його вже.

Більше на нашому сайті http://arsiantextil.zakupka.com/products/gardini-f1340764/ !
 
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования